Przylatujesz do Warszawy? Możesz uzyskać zwolnienie z obowiązkowej kwarantanny

Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny- informuje Lotnisko Chopina.

Jak informuje Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres sekretariat@gssewarszawa.pl, z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.

Pasażerowie podróżujący ze strefy Non Schengen wynik testu okazują Funkcjonariuszowi Straży Granicznej, który na tej podstawie może zwolnic z kwarantanny.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7:25 do 15:00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na stronie www.gov.pl/web/gsse-warszawa.

Przypominamy także, że wszyscy pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR oraz PCR w trybie CITO w kierunku Covid-19.

Dzięki nowej maszynie można otrzymać wynik testu PCR w trybie CITO w maksymalnie 30 min. W przypadku testu RT-PCR należy zgłosić się do Punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach. Wyniki wydawane będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu.

Szybki test antygenowy to wydatek 200 zł. Cena testu RT-PCR wynosi 520 zł, a PCR w trybie CITO 620 zł.

źródło: Lotnisko Chopina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *