Przybywa zakażeń Covid-19. Będą nowe obostrzenia

Od 27 marca rząd wprowadza nowe obostrzenia. Będą obowiązywać przez 2 tygodnie.

– 1 os na 20 mkw w sklepach powyżej 100 m2, 1 os na 15 mkw w sklepach do 100 m2.

– centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

– wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane zamknięte.

– w kościołach maksymalnie 1 osoba na 20 mkw przy zachowaniu odległości min. 1,5 m.

– działalność obiektów sportowych ograniczona wyłącznie dla sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

– żłobki i przedszkola zamknięte. Wyjątek: opieka wyłącznie dla dzieci rodziców wykonujących zawód medyczny i służb porządkowych w trakcie wykonywania zadań służbowych.

– salony fryzjerskie i kosmetyczne będą zamknięte.

Dziś mamy 34 151 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia Covid-19 w tym 5104 na Mazowszu. Z powodu COVID-19 zmarło 107 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 413 osób. W szpitalach przebywa 27 tys. 118 chorych na COVID-19, czyli o 607 osób więcej niż poprzedniej doby.

Terapii respiratorowej wymaga 2 tys. 620 chorych.

– Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć obywateli. Zrobimy wszystko, by uniknąć takiego scenariusza. – powiedział premier Morawiecki na konferencji prasowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *